Az Országos Széchényi Könyvtár Alapítása
A könyvtár története
Kronológia
A gyűjtemény legértékesebb darabjai
Az OSZK főigazgatói
Kitüntetett személyek az OSZK történetében
Bibliográfia
Impresszum adatok
Nyitólap

In English

 

 


KITÜNTETETT SZEMÉLYEK - DÍJAK, KITÜNTETÉSEK - díjak szerint rendezve

2005
2007
Bakonyi Péter
2010
1978
Keresztury Dezső
Batsányi János irodalmi díj (Veszprém megyei kitüntetés)
1972
Katsányi Sándor
1994
Belitska-Scholtz Hedvig
2004
Rácz Ágnes
2005
Lakatos András
2005
Sipos Márta
2006
Hopp Győzőné
2007
Beck Ivánné
2008
Hölgyesi Györgyi
2008
Moldován István
2009
Lovászné Vona Katalin
2009
Szeli Valéria
2010
Szabó Ferenc
2011
Csillag Katalin
2011
Kovács Katalin
2011
Dr. Tokaji Nagy Erzsébet
2000
2000
2001
2001
2006
2009
Dr. Somkuti Gabriella
Bolyai-díj (a Bolyai János Alapítvány kitüntetése)
2002
Monok István
Erkel Emlékplakett
2010
Szerző Katalin
1992
Arató Antal
2003
Dr. Horváth Tibor
2004
Dr. Kasánszky Zsombor (posztumusz)
2005
Papp István
2006
Somkuti Gabriella
2007
Dr. Katsányi Sándor
2008
Dr. Orosz László
2009
A Charta '77 aláírói
2009
Dr. Bartos Éva
2009
Fogarassy Miklós
2009
Dr. Gereben Ferenc
2009
Dr. Kamarás István
2009
Dr. Nagy Attila
2010
Ungváry Rudolf
2011
Monostori Imre
1976
Keresztury Dezső
1990
Vizkelety András
1999
Fried István
1983
Papp István
1968
Keresztury Dezső
1975
Bata Imre
2000
Drótos László
2000
Moldován István
2006
Kégli Ferenc
Kiváló népművelő cím
1962
Sallai István
1964
Barabási Rezső
1970
Gerő Zsoltné
1972
Papp István
1974
Szente Ferenc
1992
Fodor András
1989
Kastaly Beatrix
A Magyar Köztársaság Aranykoszorúval Díszített Csillagrendje
1990
Juhász Gyula
A Magyar Köztársaság Nívódíja
1991
Szilvássy Zoltánné
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
1994
Tombor Tibor
A Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje
1993
Borsa Gedeon
1994
Szente Ferenc
1994
Fallenbüchl Zoltán
1994
Ferenczy Endréné
1996
Ungváry Rudolf
1993
Csapodi Csabáné Gárdonyi Klára
2002
Hanák Gábor
2009
Monok István
A Magyar Népköztársaság Babérkoszorúval Ékesített Zászlórendje
1984
Keresztury Dezső
A Magyar Népköztársaság Rubinokkal Ékesített Zászlórendje
1989
Keresztury Dezső
A Magyar Népköztársaság Zászlórendjének II. fokozata
1974
Keresztury Dezső
1999
Berlász Jenő
2004
Keresztury Dezső
2005
Borsa Gedeon
Magyar Örökség Díj (posztumusz)
1999
Fodor András
Magyar Rádió Nívódíj
1979
Markovits Györgyi
1974
Vargha Balázs
Magyar Szabványügyi Hivatal, emlékplakett
1971
Sebestyén Géza
1989
Keresztury Dezső
1972
Borsa Gedeon
1976
Csapodiné Gárdonyi Klára
1995
Vízkelety András
2010
Madas Edit
2001
Berlász Jenő
2005
Hanák Gábor
1985
Havasi Zoltán
1985
Papp István
1985
Somkuti Gabriella
1986
Haraszty Gyula
1987
Kovács Ilona
1987
Poprády Géza
1988
Skaliczki Judit
1989
Gerő Gyula
1989
Ottovay László
1989
Sz. Nagy Lajos
1994
Bátonyi Viola
1994
Nagy Attila
1996
Fogarassy Miklós
1998
Hegyközi Ilona
1998
Fehér Miklós
2000
Bartos Éva
2002
Kégli Ferenc
2003
Kastaly Beatrix
2004
Nagy Anikó
2006
Nagy Zoltán
A Művészetek és az Irodalom Érdemrendje Lovagi Fokozata (a francia kormány kitüntetése)
2004
Monok István
Az Olasz Köztársaság Érdemrend lovagja cím
1981
Tombor Tibor
Olasz Köztársasági Lovagrend
2004
Monok István
2004
Németh Gabriella
2006
Ungváry Rudolf
1974
Sallai István
1974
Sebestyén Géza
1977
Wix Györgyné
1978
Fügedi Péterné
1979
Ferenczy Endréné
1980
Borsa Gedeon
1981
Papp István
1983
Soltész Zoltánné
1984
Bereczky Lászlóné
1985
Havasi Zoltán
1986
Horváth Magda
1987
Somkuti Gabriella
1988
Kondor Imréné
1989
Poprády Géza
1990
Varga Ildikó
1991
Nagy Attila
Széchényi Emlékérem, arany fokozat
1991
Juhász Gyula
1991
Várady Géza
1991
Wix Györgyné
Széchenyi Emlékérem, ezüst fokozat
1991
Csillag Ildikó
1991
Czigler Mária
1991
Illy Lászlóné
1991
Jankóné Pajor Ildikó
1991
Schertlin Péter
1991
Zséli Lászlóné
2003
Borsa Gedeon
2005
Gerő Gyula
2005
Ungváry Rudolf
2006
Dörnyei Sándor
2007
Nagy Attila
2008
Pojjákné Vásárhelyi Judit
2009
Dr. Vizkelety Andrásné
2011
Dr. Bartos Éva
2011
Dr. Madas Edit
2011
Hervay Ferenc Levente
1989
1990
1991
1992
1993
1993
Juhász Gyula (posztumusz)
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
Tóth Józsefné
2009
2010
2011
1996
Keresztury Dezső
2002
Vekerdi József
2005
Vízkelety András
1992
Gerő Zsoltné
1992
Pajkossy György
1993
Berlász Jenő
1993
Schneller Károly (posztumusz)
1994
Kertész Gyula
1994
Komjáthy Miklósné
1995
Bereczky László
1996
Győri Erzsébet
1997
Nagy Anikó
1998
Busa Margit
1999
Botka Ferencné Lakatos Éva
1999
Ottovay László
2000
Kastaly Beatrix
2002
Kovács Ilona
2003
Rády Ferenc
2004
Berke Barnabásné
2005
Plihál Katalin
2006
Bartos Éva
2007
Hegyközi Ilona
2008
Dr. Wojtilláné Dr. Salgó Ágnes
2008
Kégli Ferenc
2009
Dr. Dippold Péter
2011
Somorjai Olga
SZOT-díj
1976
Kamarás István
Zsámboky János-emlékérem (Magyar Orvostörténelmi Társaságkitüntetése)
1984
Batári Gyula

Egyéb OSZK vonatkozású díj:
Ottovay-díj

oldal eleje