Az Országos Széchényi Könyvtár Alapítása
A könyvtár története
Kronológia
A gyűjtemény legértékesebb darabjai
Az OSZK főigazgatói
Kitüntetett személyek az OSZK történetében
Bibliográfia
Impresszum adatok
Nyitólap

 

 


KITÜNTETETT SZEMÉLYEK - DÍJAK, KITÜNTETÉSEK - díjak szerint rendezve

2005
2007
Bakonyi Péter
2010
2011
Berlász Jenő
2015
Käfer István
1978
Keresztury Dezső
Becsületkereszt (Józsefváros Önkormányzatának kitüntetése)
2016
Országos Széchényi Könyvtár
Batsányi János irodalmi díj (Veszprém megyei kitüntetés)
1972
Katsányi Sándor
1994
Belitska-Scholtz Hedvig
2004
Rácz Ágnes
2005
Lakatos András
2005
Sipos Márta
2006
Hopp Győzőné
2007
Beck Ivánné
2008
Hölgyesi Györgyi
2008
Moldován István
2009
Lovászné Vona Katalin
2009
Szeli Valéria
2010
Szabó Ferenc
2011
Csillag Katalin
2011
Kovács Katalin
2011
Dr. Tokaji Nagy Erzsébet
2012
Dr. Danku György
2000
2000
2001
2001
2006
2009
Dr. Somkuti Gabriella
2012
Borsa Gedeon
2013
Botka Ferencné Lakatos Éva
2014
Dörnyei Sándor
2016
Ferenczy Endréné
Bolyai-díj (a Bolyai János Alapítvány kitüntetése)
2002
Monok István
eFestival életműdíj (Magyar Tartalomipari Szövetség kitüntetése)
2008
Drótos László és Moldován István
Erkel Ferenc-díj II. fokozat
1976
Kecskeméti István
Erkel Emlékplakett
2010
Szerző Katalin
2020
Bessenyei Ágnes
1992
Arató Antal
Fényes Elek-díj
2020
Rózsa Dávid
Fitz József-könyvdíj
2006
Monok István
2012
Deák Eszter
2003
Dr. Horváth Tibor
2004
Dr. Kasánszky Zsombor (posztumusz)
2005
Papp István
2006
Somkuti Gabriella
2007
Dr. Katsányi Sándor
2008
Dr. Orosz László
2009
A Charta '77 aláírói
2009
Dr. Bartos Éva
2009
Fogarassy Miklós
2009
Dr. Gereben Ferenc
2009
Dr. Kamarás István
2009
Dr. Nagy Attila
2010
Ungváry Rudolf
2011
Monostori Imre
2012
Hanák Gábor
2013
Balázs Sándorné Veredy Katalin
2014
Kocsis István
2015
Varga Róbert
2016
Haraszti Pálné
2017
Arató Antal
2018
Dörnyei Sándor
2019
Balogh Mihály
1976
Keresztury Dezső
1990
Vizkelety András
1999
Fried István
2011
Drótos László
2013
Moldován István
1983
Papp István
1968
Keresztury Dezső
1973
Fodor András
1975
Bata Imre
1956
Fodor András
1981
Fodor András
2019
Boka László
2000
Drótos László
2000
Moldován István
2006
Kégli Ferenc
2010
Fügedi Péterné
Kiváló népművelő cím
1962
Sallai István
1964
Barabási Rezső
1970
Gerő Zsoltné
1972
Papp István
1974
Szente Ferenc
2017
Bánkeszi Lajosné
1956
Kőhalmi Béla
1992
Fodor András
1989
Kastaly Beatrix
2017
Érdi Marianne
A Magyar Köztársaság Aranykoszorúval Díszített Csillagrendje
1990
Juhász Gyula
A Magyar Köztársaság Nívódíja
1991
Szilvássy Zoltánné
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt polgári tagozat
1994
Tombor Tibor
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat
2008
Kovács Ilona
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt polgári tagozat
1991
Szilvássy Zoltánné
A Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje polgári tagozat
1993
Borsa Gedeon
1994
Szente Ferenc
1994
Fallenbüchl Zoltán
1994
Ferenczy Endréné
1996
Ungváry Rudolf
A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje a Csillaggal
1994
Keresztury Dezső
1993
Csapodi Csabáné Gárdonyi Klára
2002
Hanák Gábor
2009
Monok István
2019
Poprády Géza
Magyar Érdemrend Lovagkereszt, polgári tagozat
2014
Poprády Géza
A Magyar Népköztársaság Aranykoszorúval Díszített Csillagrendje
1989
Fodor András
A Magyar Népköztársaság Babérkoszorúval Ékesített Zászlórendje
1984
Keresztury Dezső
A Magyar Népköztársaság Rubinokkal Ékesített Zászlórendje
1989
Keresztury Dezső
A Magyar Népköztársaság Zászlórendjének II. fokozata
1974
Keresztury Dezső
1999
Berlász Jenő
2002
Országos Széchényi Könyvtár
2004
Keresztury Dezső
2005
Borsa Gedeon
2017
Restauráló laboratórium
Magyar Örökség Díj (posztumusz)
1999
Fodor András
2015
Vargha Balázs (megosztva testvéreivel, Varga Tamás matematikussal és Varga Domokos íróval)
Magyar Rádió Nívódíj
1979
Markovits Györgyi
1974
Vargha Balázs
Magyar Szabványügyi Hivatal, emlékplakett
1971
Sebestyén Géza
1989
Keresztury Dezső
1972
Borsa Gedeon
1976
Csapodiné Gárdonyi Klára
1995
Vízkelety András
2010
Madas Edit
2014
Ungváry Krisztián
2001
Berlász Jenő
2005
Hanák Gábor
Gróf Mikó Imre emlékérem
2010
Monok István
2010
Moldován István
1985
Havasi Zoltán
1985
Papp István
1985
Somkuti Gabriella
1986
Haraszty Gyula
1987
Kovács Ilona
1987
Poprády Géza
1988
Skaliczki Judit
1989
Gerő Gyula
1989
Ottovay László
1989
Sz. Nagy Lajos
1990
Károlyi Ágnes
1994
Bátonyi Viola
1994
Nagy Attila
1996
Fogarassy Miklós
1998
Hegyközi Ilona
1998
Fehér Miklós
2000
Bartos Éva
2002
Kégli Ferenc
2003
Kastaly Beatrix
2004
Nagy Anikó
2006
Nagy Zoltán
2008
Hangodi Ágnes
2017
Gazdag Tiborné
2018
Fazekas Gáborné
A Munka Vörös Zászló Érdemrendje
1977
Országos Széchényi Könyvtár
A Művészetek és az Irodalom Érdemrendje Lovagi Fokozata (a francia kormány kitüntetése)
2004
Monok István
Az Olasz Köztársaság Érdemrend lovagja cím
1981
Tombor Tibor
Olasz Köztársasági Lovagrend
2004
Monok István
2004
Németh Gabriella
Pro Scientia Aranyérem
2015
Jávorka Brigitta
2006
Ungváry Rudolf
Radnóti Miklós-díj
1975
Fodor András
Szabolcsi Bence-díj
2014
Szőnyiné Szerző Katalin
1974
Sallai István
1974
Sebestyén Géza
1977
Wix Györgyné
1978
Fügedi Péterné
1979
Ferenczy Endréné
1980
Borsa Gedeon
1981
Papp István
1983
Soltész Zoltánné
1984
Bereczky Lászlóné
1985
Havasi Zoltán
1986
Horváth Magda
1987
Somkuti Gabriella
1988
Kondor Imréné
1989
Poprády Géza
1990
Varga Ildikó
1991
Nagy Attila
Széchenyi Emlékérem, arany fokozat
1991
Juhász Gyula
1991
Várady Géza
1991
Wix Györgyné
Széchenyi Emlékérem, ezüst fokozat
1991
Csillag Ildikó
1991
Czigler Mária
1991
Illy Lászlóné
1991
Jankóné Pajor Ildikó
1991
Schertlin Péter
1991
Zséli Lászlóné
2002
Vavrinecz Veronika
2003
Borsa Gedeon
2005
Gerő Gyula
2005
Ungváry Rudolf
2006
Dörnyei Sándor
2007
Nagy Attila
2008
Pojjákné Vásárhelyi Judit
2009
Dr. Vizkelety Andrásné
2011
Dr. Bartos Éva
2011
Dr. Madas Edit
2011
Hervay Ferenc Levente
1989
1990
1991
1992
1993
1993
Juhász Gyula (posztumusz)
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
Tóth Józsefné
2009
2010
2011
2012
Kónyáné Csúcs Dalma
2013
Rácz Ágnes
2014
Dr Mikusi Balázs
2015
Hegyközi Ilona
2016
Dr Vízkelety Andrásné Ecsedi Judit
2017
Dr.Tokaji Nagy Erzsébet
2018
Heltai János
2019
Dr.Rajnai Edit
2020
1996
Keresztury Dezső
2002
Vekerdi József
2005
Vízkelety András
2014
Borsa Gedeon
1992
Gerő Zsoltné
1992
Pajkossy György
1993
Berlász Jenő
1993
Schneller Károly (posztumusz)
1994
Kertész Gyula
1994
Komjáthy Miklósné
1995
Bereczky László
1996
Győri Erzsébet
1997
Nagy Anikó
1998
Busa Margit
1999
Botka Ferencné Lakatos Éva
1999
Ottovay László
2000
Kastaly Beatrix
2002
Kovács Ilona
2003
Rády Ferenc
2004
Berke Barnabásné
2005
Plihál Katalin
2006
Bartos Éva
2007
Hegyközi Ilona
2008
Dr. Wojtilláné Dr. Salgó Ágnes
2008
Kégli Ferenc
2009
Dr. Dippold Péter
2010
Hangodi Ágnes
2011
Somorjai Olga
2013
Fehér Miklós István
2014
Szita Gábor
2015
Szilágyiné Dr. Bánfi Szilvia
2016
Bánkeszi Lajosné
2017
Nagy Zoltán
2019
Rácz Ágnes
SZOT-díj
1976
Kamarás István
1983
Fodor András
1985
Keresztury Dezső
Zsámboky János-emlékérem (Magyar Orvostörténelmi Társaságkitüntetése)
1984
Batári Gyula

Egyéb OSZK vonatkozású díj:
Ottovay-díj

oldal eleje